Fani piłki nożnej, którzy nie mogą doczekać się transmisji meczów Euro 2016, już wiedzą ile będą musieli zapłacić za dwa kanały Polsatu, dzięki którym nie ominą żadnego meczu.

Właściciele telewizorów, mając dostęp do otwartych kanałów Polsatu, będą mieli okazję do obejrzenia 24 transmisji z meczów piłki nożnej w ramach Euro 2016. Ogólnie będzie rozegranych aż 51 starć. Kibice będą mieli okazję oglądać wszystkie transmitowane mecze bez żadnych przerw reklamowych. W tym celu zostaną uruchomione jeszcze dwa dodatkowe kanały: Polsat Sport 2HD, a także Polsat Sport 3 HD.

Nadal nie są znane szczegóły, jeżeli chodzi o dodatkowe płatności w zamian za oglądanie dwóch dodatkowych kanałów. Właściciele kablówek, jak i również abonenci Cyfrowego Polsatu, nadal pozostają w niepewności. Natomiast jeśli ktoś posiada w swoim domu kablówkę TELESAT z Częstochowy już wie, że za możliwość oglądania wszystkich meczów na dwóch dodatkowych kanałach, trzeba będzie zapłacić aż 110 złotych.

W otwartych kanałach Polsatu, będzie można obejrzeć pierwszy mecz rozpoczynający Mistrzostwa Europy, wszystkie mecze, w których będzie grała reprezentacja Polski, a także 4 mecze z jednej ósmej finałów, cały ćwierćfinał, półfinał oraz finał. Według pewnych źródeł Polsat miał zapłacić aż 150 milionów złotych, za możliwość transmisji Euro 2016 oraz eliminacji do Mistrzostw Świata 2016. TVP kupiło sublicencję na transmisję 11 meczów.